Soru Cevap Portalı

 • çocuk velayeti

  ben eşimden 2004 yılında resmi olarak boşandım.bir kızımız var.mahkeme velayetini bana verdi.1,5 yıl ayrı kaldıktan sonra tekrar barıştık ama nikahsız biraraya geldik.eşim yine beni aldatınca bu kez ayrılmadım bende onu evli bir adamla aldattım. tekrar ayrıldık. kendim çalışıyorum ilk boşanırken kızım için nafaka istememiştim. şuan kızım 7 yaşında. nafaka davası açtım. kendisi de bana velayet davası açacağını söyledi.kazanabilirmi.kızımı benden alabilirmi

 • izalei şuyu

  Merhaba,400 metrekare arsanın 12 den fazla ortağı var ortağı var benim 180 diğerlerinin her birinin 13 metrekare yerleri var. bana ait ruhsatsız 4 katlı bir bina var. sorum şu izalei şuyu davası açsam hakim kazai taksime karar verse, ben satışa girebilir miyim , benim konutumun değeri rayic bedele dahil olur mu, ben ihaleyi kazansam ne kadarlık ödeme yapmam gerekir, yani sadece kerşı tarafın yeri kadar mı ödemem yaparım. yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

 • boşanma

  eşimle nişamlandık evlendik herşey o kadar hızlı olduk o zaman çalıştığı okulda müdürle iyi olmadığı nişanlanınca ona daha kötü davrandığını kendi yeğenini vermek istediğini almadığı için huzursuzluklar çıkardığını bu sebebten nikahlamıp eş durumundan gelmesi gerektiğini söğledi 17/12/2008 tarihinde nikahlandık eş durumundan tayinini istedi herşey tayin çıkana kadar çok iyidi tayin çıktı değişti bana karşı ilgisiz oldu kandırıldım ne yapmalıyım dava açma için zaman aşımı varmı

 • ferdi kaza sigortası ödeme yapmıyor

  babam trafik kazası sonucu vefat etti.yaya durumunda karşıdan karşıya geçerken araç çarpması sonucu.Babam kendine deniz hayat ferdi kaza sigortası yaptırmış.sigortaya otopsi raporunu gönderdik raporda KANDA 150mg/dl ETONOL BULUNDUĞU,METANOLBULUNMADIĞI,KANDA VE MESANE YIKAMA SIVISINDA ARANAN UYUTUCU VE UYUŞTURUCU MADDELERİN BULUNMADIĞI.sigorta şahsın alkollü olduğu bu yüzden herhangi bir ödeme yapılmayacağı dır.acaba doğrumudur hakkımızı arayalımmı 150mg etnol onların dediği gibi alkolmüdür

 • gsm dökümleri

  aile mahkemesinde görülen bir boşanma davasında benim cep telefonumun detayları ilgili gsm tarafından bütün ayrıntıları son 2 yıl olarak kimlere ait olduğu ve adresleri ile birlikte gönderilmiş ben davada taraf değilim şimdi bu davadaki taraflar ellerinde olan bu dökümlerle çevremdeki insanları arayarak ileri geri konuşuyorlar bu dökümlerin taraf olmadığım bir aile mahkemesindeki boşanma davasına gönderilmesi yasalmı ilgili gsm ye dava açabilirmiyim davacı ve davalıya?

 • Boşanam

  Herkese merhaba, Eşimle 2 yil flortten sonra 2006 yilinin aralik ayinda evlendik.Fakat ailelerimiz anlasamadigi gibi bizde bu sozdu, nisandi, dugundu derken baya yiprandik. Evlendikten sonra ise esim de bende degismeye basladik aramizda saygi hic kalmadi, sanki 2 bagimsiz insan gibiydik. Oturup dusundum ve 2008 haziran ayinda esime bosanmak istedigimi soyledim, kabul etti. Davayi masraflardan dolayi onun acmasini istedim kabul etti, hicbir nafaka, tazminat ya da esya yonunden sorunumuz olmadi, zaten bende bisey istemedim. İlk davamiz Kasim ayina verildi, esim davayi avukata vermis ve yurt disina cikti.Ben sahitlerimle beraber davaya girdim, karsi tarafda sahit ve avukat olmak uzere geldi fakat mahkeme 2. durusmaya erteledi,2. durusmada da sunulan sebepler evlilik kurumunun bitmesine sebep degildir diye ret verdi. Mart ayinda ben dava mi actim, esim halen yurt disinda hicbir sekilde gorusmuyoruz ama maille gelmesini rica ettim. Cevresinde kilere gelmeyecegini avukatta vekaletin oldugunu, kendisinin hayat kurmaya calistigini soylemis,ayni seyleri bana mailde de yazmis. Bu durumda simdi Haziran da durusmaya gidince (benim avukatim yok) hakim onu dinlemek isteyecek midir? Avukatta ki vekaleti gecerli midir? O burada olmadan bosanma gerceklesebilir mi? Mahmekenin bosanmaya karar vermesi icin nasil bir yol izlememi onerirsiniz?

 • vatandaslik

  ben 2000 yilindan itibaren cocuklarimla alman vatandasiyim,henüz bosanmadigim ve türkiyede 20 aydir yasayan esim yeniden tr vatandasligina girmis ve benim iznim olmadan 14 yasindaki oglumuda tr vatandasi yapmis(oglum almanyada ve beimle yasiyor velayetide bende)... ne yapabilirim???

 • emekliinin evine ve maaşına icra gelirmi

  bankadan kullanılan krediyi ödeyemedim ssk emeklisiyim evime ve maaşıma icra gelirmi,nasıl bir yol izlemem lazım.tşk ederim.

 • velayet

  2005 yılında eşimle boşandım.bu evlilikten 2 kız çocuğumuz var. bunların velayeti eşime verildi. ancak çocuklar ayrıldığımız dan bu güne bende kalmakta. bazı resmi işlemlerde zorluklar cıkıyor.eşim de bu velayeti bana vermeye hazır . mahkeme açmadan bu sorunu aşabilirmiyim. bilgilendirir seniz sevinirim . ilginize şimdiden teşekkür eder saygılar

 • A.Ş. iflası durumunda personel hakları

  A.Ş. iflası durumunda çalışanların kıdem,ihbar ve kullanılmayan izinlerden dolayı alacaklarımızın durumu ne olur? Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi verilmesini rica ederim.

 • boşanma

  merhaba 6 yıldır evliyim 3,5 yaşında bir oğlum var 6 yıl içinde eşimden biçok defa şiddet gördüm her defasında bir şans daha verdim yaklaşık 1 yıldırda işsiz ayrılmak istiyorum tehdit ediyo beni nasıl bir yol izlemeliyim bilgi verirmisiniz tşk

 • bilgi almak

  23 martta eşimle aramda geçen tartışma sonucu eşim oğlumuzuda alıp ailesinin yanına gitti ve orada bir süre kaldıktan sonra evime gidiyorum diye ailesinin yanından ayrılmış İstanbul Sosyal Hizmetler Müdürlüğü`ne sığınma talebinde bulunmuş. Bu yüzden eşimden ve çocuğumdan 60 gündür haber alamıyorum. Hukuken eşime ve çocuğuma ulaşabilmek için ne yapmam gerekir. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

 • Emeklilik

  Kapınpederim 1938 doğumludur. yakın tatihte rahmetli oldu. kendisi geçmiş yıllarda çalıştığı zaman az bir ssk günü 300 gün çıkıyor. kayınvalidem bu ssk günlerini üzerine para ile tamamlasa emekli olurmu, en az kaç günlük prim yatırması gerekir. emekli olabilirmi. komşumuz rahmetli olduğunda hanımı, eşinin askerlik süresini borçlanıp bir miktarda para yatırıp emekli olmuştu. onun için bu soruyu soruyorum. cevaplarsanız tşk ederim.

 • Deponun konut olarak kullanımı

  Projede dükkana ait görünen depoyu dükkandan ayırarak öğrencilere konut olarak kiraya verdim. Deponun girişi apartmanın bahçesindedir. elektrik abonesi için dükkandan ayrı olarak konut abonesi yaptırdım.Apartman sakinlerinden izin almam gerekirmi?.

 • bilgisayarın alıkonulması

  Merhaba bir siteden benim adıma bir üyelik açılmış ve başka bir bayanın fotoğrafları koyulmuş o üyeliğe.Fotoğrafların sahibi şikayet dilekçesinde bulunmuş savcılığa.IP olarak tanıdığımın bir ailenin adresi çıkmış bilgisayarı incelemeye almışlar. Benim sorum şudur: Bilgisayarı sadece o konuda mı incelemeye alacaklar yoksa bütünüyle mi inceleyecekler? Şimdiden teşekkürler

 • şahitlik

  Devam eden bir mahkemede bildiklerimi şahitlik ederek kendi isteğim ile şahit olarak dinlenme talebinde buluna bilirmiyim.saygılarımla teşekürler

 • Dini nikah

  öğretmenin dini nikahla yaşaması suç mu? Resmi nikah yapılacak ama daha önceden ortaya çıkarsa öğretmene herhangi bir ceza verilir mi idare tarafından?

 • Eşler Arası Tartışma

  Eşimle tartıştık bana kızıp evden kaçıp sığınma evine gitti yerini bulamıyorum birde oğlum var onuda yanında götürdü ne yapabilirim?

 • KREDİ BORCU

  kefil olduğum kişi 08.2008 tarihinde 15.000 lira tüketici kredisi kullandı. Ancak 2 ay kadar önce yaralama suçundan hapse girdi. Dolayısı ile kredi ödenmedi. bu borçtan dolayı kefilliğim sebebi ile icra takibi başladı. Bu konuda borcun ödenmesi ile ilgili hapisde olması dolayı ile ertelenme ve faiz affı sözkonusu mu? Bu konuda bilgi verirseniz çok teşekkür ederim.

 • Gürültücü komşu

  Merhaba ben ev sahibiyim benim üskatta kiracı olan komşum evine koşu bandı almış ve koşu bandı yatak odasında her gün bantta koşu yapıyor o koşarken tavan nerde ise çökecek gibi oluyor .Duvara elimi koyduğumda duvardan titremeyi hissediyorum yöneticiye söyledim ama kapıyı bile açmıyorlar.Yönetici bahçede görüyor kunuşmak istiyor hiç orlı bile olmuyorlar.Ben bu komşum hakkında ne apabilirim.? Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz hukiki bir işlem yaptırabilirmiyim.Şimdiden tesekkür ederim.

Copyright © 2015 - idealhukuk - Her hakkı saklıdır.